Za dużo alkoholu szkodzi

Nie od dziś wiadomo, że spożywanie alkoholu w nadmiarze szkodzi zdrowiu. Jak głosi przysłowie: „wszystko jest dla ludzi”, jednak należy dodać, że w umiarkowanych ilościach. Alkohol w nadmiarze wpływa wyraźnie destrukcyjnie na cały organizm. Najbardziej natomiast odczuwa jego działalnie wątroba.

To właśnie wątroba odpowiada za tego typu funkcję jak detoksykacja organizmu i oczyszczanie go z niebezpiecznych substancji. Wątroba trawi alkohol, co w dłuższej perspektywie może jej szkodzić, zwłaszcza jeśli spożywamy trunki w nadmiarze. Należy zatem kontrolować ilość spożywanego alkoholu i co jakiś czas wykonywać badania wątroby.

Jakie badania na trzustkę i wątrobę należy w tym kierunku wykonywać? Na pewno są to badania na wątrobę diagnostyczne, różnego rodzaju testy, które mają za zadanie zweryfikować poziom poszczególnych składowych, takich jak chociażby bilirubina niesprzężona czy konkretne enzymy. Jeśli zastanawiamy się jakie badania na wątrobę są w tym przypadku wskazane, to można zaliczyć do nich również badania fizykalne, za pomocą których lekarz weryfikuje wielkość tego narządu.

Jeśli chodzi o wątrobę badania ( http://essentiale.pl/badania-w-chorobach-watroby ) należy wykonywać systematycznie, zwłaszcza wówczas, gdy mamy tendencję do picia alkoholu w większych ilościach. Same badania jednak jednocześnie niewiele nam powiedzą, trzeba po prostu prowadzić odpowiedni tryb życia, który w największym stopniu wyeliminuje problemy z wątrobą. Polega on na odpowiednim odżywianiu się, byciu aktywnym i oczywiście unikaniu trujących organizm używek.

Comments are closed.

 • Leki stosowane w schorzeniach jelitowych

  Leki stosowane w schorzeniach jelitowych

  Różnego rodzaju leki stosowane w schorzeniach jelitowych są powszechnie znane. Dzieje się tak dlatego, że różnego rodzaju dolegliwości jelitowe odczuwane są przez bardzo wiele osób. Jednak należy podkreślić, że samo odczuwanie dolegliwości jelitowych nie musi jeszcze świadczyć o tym, że jakaś osoba cierpi na jedną z chorób jelitowych. Jednak w momencie, gdy u kogoś przez …Read More »
 • Jakie metody leczenia kaszaków są stosowane?

  Jakie metody leczenia kaszaków są stosowane?

  Kaszaki to bardzo częste problemy skórne. Są to problemy skórne, które występują najczęściej w postaci skórnych torbieli. Jednocześnie tego rodzaju zmiany mogą mieć bardzo różny charakter. Najczęściej nie są to niebezpieczne oraz poważne zmiany chorobowe i w takim przypadku mają przede wszystkim wpływ negatywny na estetyczny wygląd. Jednak zdarza się również, że kaszaki na głowie …Read More »
 • Wygodne i bezpieczne podpaski i wkładki

  Wygodne i bezpieczne podpaski i wkładki

  Kobieta, która sięga po podpaskę, chce, aby ta była nie tylko wygodna, ale też bezpieczna. Chodzi mianowicie o to, by nie podrażniała jej ciała i pozwalała utrzymać właściwą higienę. Poza tym ma również na myśli to, aby w stu procentach pochłaniała wilgoć i nie doprowadzała do przecieków.Read More »