Za dużo alkoholu szkodzi

Nie od dziś wiadomo, że spożywanie alkoholu w nadmiarze szkodzi zdrowiu. Jak głosi przysłowie: „wszystko jest dla ludzi”, jednak należy dodać, że w umiarkowanych ilościach. Alkohol w nadmiarze wpływa wyraźnie destrukcyjnie na cały organizm. Najbardziej natomiast odczuwa jego działalnie wątroba.

To właśnie wątroba odpowiada za tego typu funkcję jak detoksykacja organizmu i oczyszczanie go z niebezpiecznych substancji. Wątroba trawi alkohol, co w dłuższej perspektywie może jej szkodzić, zwłaszcza jeśli spożywamy trunki w nadmiarze. Należy zatem kontrolować ilość spożywanego alkoholu i co jakiś czas wykonywać badania wątroby.

Jakie badania na trzustkę i wątrobę należy w tym kierunku wykonywać? Na pewno są to badania na wątrobę diagnostyczne, różnego rodzaju testy, które mają za zadanie zweryfikować poziom poszczególnych składowych, takich jak chociażby bilirubina niesprzężona czy konkretne enzymy. Jeśli zastanawiamy się jakie badania na wątrobę są w tym przypadku wskazane, to można zaliczyć do nich również badania fizykalne, za pomocą których lekarz weryfikuje wielkość tego narządu.

Jeśli chodzi o wątrobę badania ( http://essentiale.pl/badania-w-chorobach-watroby ) należy wykonywać systematycznie, zwłaszcza wówczas, gdy mamy tendencję do picia alkoholu w większych ilościach. Same badania jednak jednocześnie niewiele nam powiedzą, trzeba po prostu prowadzić odpowiedni tryb życia, który w największym stopniu wyeliminuje problemy z wątrobą. Polega on na odpowiednim odżywianiu się, byciu aktywnym i oczywiście unikaniu trujących organizm używek.

Comments are closed.

 • Problemy społeczeństwa jako pierwszeństwo życia

  Problemy społeczeństwa jako pierwszeństwo życia

  Problemy społeczeństwa dotyczą nie tylko biedy i głodu. Mogą dotyczyć także chorób. Często wszelkie choroby typu HIV czy też AIDS mogą rujnować życie jednostki, która właśnie zachorowała na tego typu schorzenie. Przed tym nie ma ucieczki. Istnieje wiele chorób, na które nie mamy wpływu. Na niektóre wręcz przeciwnie, sami się zgadzamy. Taką jedną chorobą, która …Read More »
 • Opinie na temat kosmetyków emolium

  Opinie na temat kosmetyków emolium

  Kosmetyki emolium są bardzo delikatnymi kosmetykami, które mogą być stosowane u osób w każdym wieku. Są one polecane zwłaszcza osobom chorującym na schorzenia skórne i posiadającym skłonność do alergii. Mogą być stosowane także przez dzieci od najmłodszych lat życia. Dzieje się tak dlatego, że kosmetyki emolium pozbawione są barwników i wszelkich innych substancji, które mogłyby …Read More »
 • Otyłość – kłopoty zdrowotne

  Otyłość – kłopoty zdrowotne

  Otyłość jest uznawana jako problemy społeczeństwa. Problemy, które powodują wszelkiego rodzaju choroby oraz fakt, że społeczeństwo umiera dużo wcześniej. Otyłość jest jednym z takich problemów. Nadwaga, przejadanie się, dostarczanie do naszego organizmu większej ilości składników, niż tego oczekuje nasze ciało nie jest dobre. Wiemy, że być może ta pizza czy ten indyk nie był zbyt …Read More »