Nowe metody leczenie osteoporozy

W Polsce coraz więcej osób zwłaszcza starszych cierpi na dużą łamliwość kości. Problem jest naprawdę poważny, ale trzeba się cieszyć, bowiem medycyna opracowała nowe sposoby na leczenie tej choroby, która w nielicznych wypadkach może zakończyć się śmiercią jednak to rzadkość. Na tą chorobę bardzo często ciepią osoby palące papierosy, ale również dotyczy do kobiet o słabej budowie kości. Dlatego osoby mające problem z tą chorobą cieszą się z możliwości przyjmowania nowych leków powiązanych z przeciwciałami monoklonalnymi. Co ciekawe odpowiednia aplikacja tego leku zmniejsza o więcej niż połowę złamanie kręgosłupa, czy też szyjki kości udowej oraz ryzyko innych złamań, które mogą się pojawić w każdym przypadku. Leki starszej generacji działają słabiej i wchłaniają się również dłużej dlatego też nowoczesne środki są lekiem uniwersalnym i nie musimy kuracji powtarzać codziennie i to pozwala nam zupełnie, inaczej żyć niż wcześniej. Nie dla wszystkich terapia też jest refundowana a jest ona dość droga.

Comments are closed.

 • Ruch to zdrowie w każdym wieku

  Ruch to zdrowie w każdym wieku

  Ruch to zdrowie to popularne powiedzenie, ale należy brać pod uwagę, że ruch jest korzystny jedynie, gdy jest odpowiednio dostosowany do wieku, predyspozycji danej osoby. Ruch intensywny charakterystyczny dla sportowców profesjonalnych w wielu przypadkach może prowadzić do wielu problemów związanych z kontuzjami czy urazami.Read More »
 • Wady i minusy – najważniejsza wartość człowieka

  Wady i minusy – najważniejsza wartość człowieka

  Wady i minusy pojawiają się tedy, gdy nie ćwiczymy, nie uprawiamy sportu ani nie stosujemy się do zaleceń medycyny względem utrzymywania oraz pozyskiwania zdrowia na odpowiednim poziomie. To nie prowadzi do niczego dobrego. Tego typu elementy mogą sprawić, że nie będziemy czuli się dobrze. Jest to doskonała przeciwność wszystkich korzyści, jakie wynikają z prowadzenia aktywnego …Read More »
 • Jak dostarczać do naszego organizmu magnez?

  Jak dostarczać do naszego organizmu magnez?

  Magnez stanowi jeden z najbardziej istotnych składników pozwalających na właściwe funkcjonowanie każdego organizmu. Jak dostarczać sobie odpowiednich ilości tej substancji? W jakich produktach jest magnez? Jakie preparaty dostępne na rynku wybierać?Read More »