Modelowanie ciała metodą liposukcji wodnej

Liposukcja jest sprawdzoną i znaną na całym świecie metodą usuwania tkanki tłuszczowej. Od lat 60. poprzedniego stulecia, kiedy wykonano po raz pierwszy liposukcję ryzykowną metodą łyżeczkowania, zabieg przeszedł wiele transformacji, aby stać się w pełni bezpiecznym oraz komfortowym dla pacjenta. Na rynku medycznym sukcesywnie pojawiają się kolejne techniki modelowania ciała, a jedną z najbardziej innowacyjnych jest liposukcja wodna.

Nadmiar zlokalizowanej w pewnych partiach ciała tkanki tłuszczowej jest zmorą nie tylko otyłych, gdyż również szczupłe osoby borykają się z charakterystycznymi „fałdkami” tłuszczu. Najczęściej chcielibyśmy się pozbyć zbędnej tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, bioder czy pośladków, jednak powyższe obszary ciała są szczególnie oporne na działanie diet czy ćwiczeń fizycznych, dlatego mamy duże problemy z ich wymodelowaniem. Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce zabiegów najchętniej wybieranych przez pacjentów klinik chirurgii plastycznej. Coraz popularniejsze stają się również mniej inwazyjne techniki liposukcji, będące alternatywą dla klasycznego, chirurgicznego zabiegu. Niekwestionowaną zaletą nowatorskich metod, a więc również i liposukcji wodnej, jest mała ingerencja w pracę organizmu.

O tym jak działa liposukcja wodna przeczytasz tutaj: www.tourmedica.pl/informacje/liposukcja-wodna-wal-jak-to-dziala/

Na czym polega modelowanie ciała metodą liposukcji wodnej?

Początki nowej metody liposukcji sięgają 2006 roku, kiedy w Niemczech po raz pierwszy wykonano zabieg techniką liposukcji wodnej. Liposukcja wodna, zwana też liposukcją Body Jet, jest jedną z najnowszych i najbezpieczniejszych dla pacjenta metod usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. To, co wyróżnia Body Jet, to wykorzystania procesu infiltracji i odsysania tłuszczu przy równoczesnym podawaniu środka znieczulającego, dzięki czemu pacjent przez cały okres trwania zabiegu pozostaje świadomy i ma kontakt z lekarzem wykonującym procedurę.

Zabieg liposukcji wodnej trwa znacznie krócej niż klasyczna liposukcja, dzięki zastosowaniu nowatorskiej techniki rozpuszczania tkanki tłuszczowej. Lekarz poprzez niewielkie nacięcie umieszcza tępą kaniulę, przez którą następnie

wprowadzany jest specjalny roztwór wodny, jednocześnie znieczulający operowany obszar oraz uwalniający komórki tłuszczowe z tkanki łącznej. Dzięki zastosowaniu tej innowacyjnej techniki możliwe jest wybiórcze usuwanie tkanki tłuszczowej bez uszkadzania tkanki łącznej, nerwów oraz naczyń. Zabieg jest mniej inwazyjny i krwawy niż klasyczna liposukcja, gdyż w wyniku miejscowego obkurczania naczyń krwionośnych, usunięty tłuszcz zawiera od 1 do 3 proc. krwi, podczas gdy odessany metodą chirurgicznej liposukcji materiał może zawierać 40 proc. krwi.

Korzyści płynące z zabiegu modelowania ciała metodą liposukcji wodnej

Liposukcja wodna gwarantuje pacjentom komfort, bezpieczeństwo i oczekiwane rezultaty. W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, liposukcja Body Jet przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, a po zabiegu nie istnieje konieczność hospitalizacji pacjenta. Krótszy jest też okres rekonwalescencji, gdyż już po 2 tygodniach pacjent wraca do pełnej sprawności. Liposukcja wodna w sposób dokładniejszy usuwa komórki tłuszczowe, dzięki czemu zabieg przynosi lepsze efekty niż liposukcja chirurgiczna. Jest też, jak już wspomnieliśmy, mniej inwazyjny.

Jedną z zalet liposukcji Body Jet jest również możliwość uzyskania nieuszkodzonych komórek tkanki tłuszczowej, które następnie mogą zostać wykorzystane w celu wymodelowania ciała lub odmłodzenia twarzy. Własna tkanka tłuszczowa pacjenta jest najbardziej naturalnym i najbezpieczniejszym wypełniaczem, dlatego sprawdza się między innymi podczas zabiegów modelowania piersi czy pośladków, wygładzania zmarszczek czy rekonstrukcji piersi po mastektomii.

Idealnym kandydatem do liposukcji wodnej, tak samo jak i do klasycznej liposukcji, są pacjenci o szczupłej budowie ciała, u których występuje miejscowo zlokalizowany nadmiar tkanki tłuszczowej. Należy pamiętać, iż liposukcja nie jest procedurą stricte odchudzającą.

Comments are closed.

 • Dobrej jakości podkłady pod makijaż

  Dobrej jakości podkłady pod makijaż

  Kobiety przygotowujące swój makijaż mogą korzystać z różnego rodzaju podkładów pod makijaż. Jednak zarówno same panie, jak i kosmetologowie czasami przekonują się, że nie wszystkie podkłady pod makijaż posiadają najwyższą jakość. Wobec tego starają się oni co jakiś czas dokonywać zakupu podkładów z górnej półki, a dzięki temu wykonywać perfekcyjny makijaż przy szczególnych okazjach. Trzeba …Read More »
 • Otyłość – kłopoty zdrowotne

  Otyłość – kłopoty zdrowotne

  Otyłość jest uznawana jako problemy społeczeństwa. Problemy, które powodują wszelkiego rodzaju choroby oraz fakt, że społeczeństwo umiera dużo wcześniej. Otyłość jest jednym z takich problemów. Nadwaga, przejadanie się, dostarczanie do naszego organizmu większej ilości składników, niż tego oczekuje nasze ciało nie jest dobre. Wiemy, że być może ta pizza czy ten indyk nie był zbyt …Read More »
 • Wady i minusy – najważniejsza wartość człowieka

  Wady i minusy – najważniejsza wartość człowieka

  Wady i minusy pojawiają się tedy, gdy nie ćwiczymy, nie uprawiamy sportu ani nie stosujemy się do zaleceń medycyny względem utrzymywania oraz pozyskiwania zdrowia na odpowiednim poziomie. To nie prowadzi do niczego dobrego. Tego typu elementy mogą sprawić, że nie będziemy czuli się dobrze. Jest to doskonała przeciwność wszystkich korzyści, jakie wynikają z prowadzenia aktywnego …Read More »