Dolegliwości w ciąży

Ciąża to czas radosnego oczekiwania na nowego członka rodziny. Niestety, wielu paniom ten okres kojarzy się również z przykrymi i uciążliwymi dolegliwościami. Warto wiedzieć, jak sobie z nimi skutecznie radzić. Jedną z nich są żylaki pojawiające się z powodu rozluźnionej tkanki łącznej.

Aby im zapobiegać, należy zadbać o prawidłową dietę zawierającą cenne składniki i minerały. Ważne jest również regularne gimnastykowanie się, ponieważ ćwiczenie mięśni powoduje odpływ krwi żylnej. Panie cierpiące z powodu żylaków w ciąży powinny unikać siadania z nogą na nogę i odpoczywać z uniesionymi kończynami dolnymi. Przyszłym mamom w pierwszym trymestrze ciąży nierzadko dokuczają mdłości, a nawet wymioty.

W takiej sytuacji trudno zadbać o prawidłową dietę, która dostarczy kobiecie i jej dziecku wszystkich niezbędnych substancji. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest jadanie mniejszych posiłków, ale z większą częstotliwością. Dobrym pomysłem będzie też wybieranie potraw i produktów, na które ma się apetyt. Ponieważ płód do prawidłowego rozwoju wymaga określonych substancji, warto skonsultować się z lekarzem w kwestii zażywania suplementów diety. Przykładem może być w tym przypadku Magne B6 (https://www.magneb6.pl/dla%20kogo%20magnez/rola-magnezu-w-ciazy) – preparat ten zawiera magnez niezbędny dla dobrego samopoczucia przyszłej mamy, ale też ważny dla rozwoju dziecka. Ponieważ ten pierwiastek w produktach żywnościowych jest słabo przyswajalny, stosowanie suplementów jest w takiej sytuacji skutecznym sposobem, aby nie dopuścić do jego niedoborów.

Comments are closed.

 • Lekarstwa – kłopoty zdrowotne

  Lekarstwa – kłopoty zdrowotne

  Lekarstwa to farmakologiczne specyfiki, które mogą przyczynić się do tego, że nasze życie oraz nasz poprawny stan zdrowia będzie trwał o wiele dłużej. Wszystko zależy od tego, czy dane lekarstwa są dobrane odpowiednio dla naszego organizmu oraz czy są przyjmowane w odpowiednich dawkach. Wiele elementów, które podawane są do naszego organizmu może nie działać tak, …Read More »
 • Dystrybutor zawsze w pobliżu

  Dystrybutor zawsze w pobliżu

  Kup dystrybutor wody, będziesz wielki. Tak sparafrazowane hasło jednej z najgłośniejszych kampanii społecznych ostatnich lat, świetnie oddaje ducha współczesności. Polacy piją wody zdecydowania za mało, nie doceniając korzyści płynących z optymalnego nawodnienia organizmu, jak również konsekwencji zbyt niskiego poziomu wody dla zdrowia, samopoczucia i ogólnej chęci do życia.Read More »
 • Powszechność medycyny jako pierwszeństwo życia

  Powszechność medycyny jako pierwszeństwo życia

  Medycyna jest spotykana każdego dnia. Przynajmniej powinna być spotykana każdego dnia w naszym codziennym życiu. Nie ważne, czy bierzemy lekarstwa, czy robimy wyniki, czy też udajemy się do lekarza. W takim momencie medycyna wszystko reguluje oraz stara się utrzymać nasz poziom dobrego zdrowia lub przywrócić jego dawną świetność i kondycję. Nie da się ukryć, że …Read More »