Czy da się całkowicie wyeliminować zaparcia w wieku dziecięcym?

21Zatwardzenie u dziecka to jedno z najczęściej powtarzających się dolegliwości okresu dziecięcego związanych z układem pokarmowym. Niewątpliwie długo utrzymujące się zaparcia, objawy im towarzyszące i wszystkie okoliczności mogą być bardzo przykre szczególnie dla małych dzieci, które nie mają jeszcze świadomości na temat tego, co wywołuje ból w ich małym brzuszku.

W takich sytuacjach konieczna jest często wizyta u lekarza. Chociaż zazwyczaj zatwardzenie u dzieci jest wywołane nieodpowiednią dietą czy też brakiem wystarczająco dużej aktywności fizycznej, czasem u podstaw tego problemu leżą o wiele  bardziej skomplikowane schorzenia niż zwykła niestrawność. Bardzo często uciążliwe i długo utrzymujące się zaparcia (http://www.no-spa.pl/07_article_zaparcia_u_dzieci.html)  mogą świadczyć o zapaleniu pęcherza u dzieci czy innych tego typu, trudnych do zdiagnozowania w wieku dziecięcym chorobach.

Warto sprawdzić to dokładnie, ponieważ zdrowie dziecka jest kluczowe dla jego prawidłowego rozwoju. Wybranie się do lekarza jest więc konieczne, gdy tylko dziecko uskarża się na problemy z systematycznym wypróżnianiem się, bólami brzucha i innymi, podobnymi objawami. Na pewno warto na początku wybrać się do lekarza rodzinnego, który zazwyczaj może udzielić nam bardzo skutecznej, a przede wszystkim szybkiej porady. Niejednokrotnie potrzebna jest niestety także konsultacja z dobrym gastrologiem, a nawet profesjonalne badania gastrologiczne.

Comments are closed.

 • Suche włosy – w jaki sposób polepszyć ich prezencję?

  Suche włosy – w jaki sposób polepszyć ich prezencję?

  Mając suche włosy, bardzo często chcemy je nawilżyć, wygładzić i tym samym pozytywnie wpłynąć na to, jak się prezentują. Przesuszone włosy bowiem czasami są matowe i pozbawione blasku. Dzisiaj możemy z powodzeniem skorzystać z możliwości, jakie daje nam branża kosmetyczna i sięgnąć po całą baterię kosmetyków nawilżających. Pomocne okazują się oczywiście przede wszystkim maski o …Read More »
 • Modelowanie ciała metodą liposukcji wodnej

  Modelowanie ciała metodą liposukcji wodnej

  Liposukcja jest sprawdzoną i znaną na całym świecie metodą usuwania tkanki tłuszczowej. Od lat 60. poprzedniego stulecia, kiedy wykonano po raz pierwszy liposukcję ryzykowną metodą łyżeczkowania, zabieg przeszedł wiele transformacji, aby stać się w pełni bezpiecznym oraz komfortowym dla pacjenta. Na rynku medycznym sukcesywnie pojawiają się kolejne techniki modelowania ciała, a jedną z najbardziej innowacyjnych …Read More »
 • Przydatność oprogramowania dla przychodni lekarskich

  Przydatność oprogramowania dla przychodni lekarskich

  Zarówno małe, jak i duże przychodnie lekarskie muszą sprawnie funkcjonować. Dzięki temu wszystkie osoby potrzebujące pomocy lekarskiej będą mogły szybko trafić do odpowiedniego specjalisty i zapomnieć o tym, że miały jakieś problemy ze zdrowiem. W przeciwnym razie mogą wpędzić się w jeszcze większe kłopoty i być może będą musiały trafić do szpitala.Read More »